Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop’ta muhtarlar sandığa gitti
Sinop Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerle bir yıllık hizmet yapacak olan encümen üyeleri belirlendi.

 

22 Nisan 2019 Pazartesi, 20:00

 

Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı İzzet Ercan başkanlığında gerçekleştirilen genel kurulda, faaliyet raporunu okuması ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde Vali Yardımcısı İzzet Ercan, 3 İl Genel Meclis üyelesi ve 38 köy muhtarı olmak üzere toplam 42 oy kişi kullandı. Genel kurulun divan katip üyeliğini ise Tangaloğlu Köyü Muhtarı Ömer Erdem ile Uzungürgen Köyü Muhtarı Ferhat Demirol yaptı.

 

BİRLİK ENCÜMENİ BELİRLENDİ

Yapılan oylama ile Vali Yardımcısı Ercan’ın başkanlığında iki İl Genel Meclisi Üyesi ve iki muhtardan oluşan 4 kişilik Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni belirlenmiş oldu. Buna göre encümene aday olan meclisi üyeleri Yakup Üçüncüoğlu (AK Parti) 36 oy alırken, Fatih Özçelik (AK Parti) 24 ve Erdal Uzun (CHP) ise 18 oy aldı. Muhtarlar İbrahim Ercan (Lala köyü) 31 ve Şevket Elik (Karapınar köyü) ise 27 oy alarak birlik encümenine girdi. Mustafa Koca (Çakıldak köyü) ve Yaşar Ünal (Yalı köyü) ise yedek üyeliğe seçildi.

 

Böylece Vali Yardımcısı İzzet Ercan Başkanlığındaki encümene meclis üyeleri Yakup Üçüncüoğlu ve Fatih Özçelik ile köy muhtarlarından İbrahim Ercan ve Şevket Elik seçilmiş oldu.

 

Kaynak: Vitrinhaber Gazetesi

BİLGİLER
tarafından 22 Nisan 2019 - 20:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 17 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Kaşe Tekstil
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
SINOP İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Anket
Aktif anket bulunamadı
Hamsilos
Son Yorumlar