Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop’ta 23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sinop’ta coşkuyla kutlandı.  

 

23 Nisan 2019 Salı, 16:00

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sinop’ta coşkuyla kutlandı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri, Sinop Valiliği Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumu ile başladı. Ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Kutlamalar Sinop Atatürk Kapalı Spor Salonundaki programla devam etti.

 

Vali Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcısı İzzet Ercan, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, 72. Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Koray Kemiksiz, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, İl Milli eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı tören büyük bir ilgi ile izlendi.

 

Burada günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız; “Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin kuruluş günü olan 23 Nisan 1923 Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ilan edilerek, adeta geleceğin Türkiye’ sini inşa, imar ihya edecek olan çocuklarımıza, yani; yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmiştir. Doğallığın, merhametin, samimiyetin, sevginin ve barışın simgesi siz değerli çocuklarımız. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve inşallah ilelebet payidar olacağı bu vatan topraklarının hamisi ve medeniyetimizin “Muasır Medeniyetler Seviyesinin” üstüne çıkaracak muhayyilenin varisi sizler olacaksınız. Bu kutlu yolda yürürken kendinizi hiç yalnız hissetmeyeceksiniz. Çünkü biz bir milyonu aşkın irfan ordusu yüreğimiz ve bedenimizle hep yanınızda, yani başınızda olacağız. Sizlere hediye kutularıyla geleceğiz. Her defasında hediye kutucuklarımızı açtığınızda bazen sevgiyle karşılaşacaksınız bazen de saygıyla. Bazen gönlünüzce ve doyasıya oyun oynayabileceğiniz vakit olacak bazen de kucak dolusu bir gülücük. Bazen size sunulmuş güzel bir gelecek, bazen de rengârenk bir gök kuşağı ile karşılaşacaksınız.” dedi.

 

Yıldız’ın açıklamalarının ardından program öğrencilerin hazırladığı gösteriler ile devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 23 Nisan 2019 - 16:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 16 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Kaşe Tekstil
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
SINOP İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Anket
Aktif anket bulunamadı
Hamsilos
Son Yorumlar