Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinoplu Siyasetçi Misafirlerimizi Ağırladık
Bazıları derneğimiz üyesi de olan; Sinoplu Siyasetçi Misafirlerimizi ağırladık.

 

20 Haziran 2019 Perşembe, 02:30

 

19 Haziran 2019 Çarşamba akşamı aynı dernek binasını paylaştığımız kardeş dernek TAYDER ile birlikte Sinoplu Siyasetçi misafirlerimizi ağırladık.

 

23 Haziran 2019 Pazar günü tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimleri için İstanbul da bulunan CHP Sinop Milletvekili ve dernek üyemiz sayın Barış Karadeniz ve Sinop Belediye Başkanı ve dernek üyemiz sayın Barış Ayhan ile birlikte; CHP İstanbul Milletvekili sayın Ali Şeker, Ayancık eski Belediye Başkanı sayın Rıfat Örnek, CHP merkez disiplin kurulu eski üyesi Ahmet Zeytünlü, Küçükçekmece Belediyesi Meclisi CHP’li üyesi sayın Erkan Özkaya, CHP 3. Bölge STK Koordinasyon üye sayın Bahri Özdemir CHP 2. Bölge STK Koordinasyon sayın Yüksel Kalyoncu, CHP Esenler yönetim kurulu üyesi ve dernek üyemiz sayın Mehmet Gön, CHP Esenler Örgütlenmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi sayın İlyas Çirci, CHP Esenler Yönetim Kurulu Üyesi sayın Abdullah Yıldırım ve SİNDEF Spor Komisyonu Başkanı sayın İzzet Keserci katıldılar.

 

Ziyarete derneğimiz ALDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek üyelerimiz ile kardeş dernek TAYDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek üyeleri ile birlikte çok misafir katıldı.

 

Dernek Başkanımız Mehmet Sami Çorak’ın misafirleri takdim etmesinin ardından sözü Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan’a verdi. Barış Ayhan yaptığı konuşmada; 31 Mart ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde Sinop Belediye Başkanlığını kazanmanın mutluluğunu paylaştı. 31 Mart ta kazanılan ve daha sonra iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri hakkında bilgi verdikten sonra; tüm ülkenin gözünün kulağının İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde olduğunu ve tüm partilerin yetkilileri yoğun bir şekilde bu seçim çalıştığını ilettikten sonra kendisinin de bir haftadan bu yana partisinin adayına destek vermek için İstanbul da bulunduğunu belirttikten sonra bu akşam burada bulunmam çok anlamlı, diğer misafirlerden farklı olarak ben köyümün derneğinde olduğum için hem misafir hemde ev sahibiyim dedi. Köyümüzden milletvekili, belediye başkanı ve çeşitli kademelerde göre alan insanların çıkmasının gurur verici olduğunu belirtti. Sinop Belediyesi seçimlerinde bana koşulsuz destek veren köyümüz mensuplarına teşekkürlerini iletti. Sizlerin bir evladı olarak Sinop Belediye Başkanlığı görev sürecinde sizleri gururlandırmak için elimden geleni yapacağına söz verdi. Daha güzel bir Sinop için desteğinizin gerektiğini vurguladıktan sonra Sinop gibi İstanbul Belediyesi seçimlerinde gereken desteği vereceğinize inandığını; CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı sayın Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemlerde Sinop’un Dikmen İlçesine yaptığı destekleri anlattı. Derneğimizi çok önceden ziyaret etmek istediğini ancak yoğun seçim temposu nedeniyle ancak gelebildiğini ve sırasını sağdığını Kurban Bayramının 4. günü 12. si yapılacak olan ALDER Dayanışma Pikiniğine davet ederek konuşmasını tamamladı.

 

TAYDER Başkanı Tahir Topal’ın Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan’a hitaben sayın başkan burada Taypaklı Köyü mensupları da var demesi üzerine; Sayın Ayhan; ailemden aldığım kültüre  göre köyüm Kabalı dan başlayarak Şamlıoğlu Köyü, Koçcuğaz Köyü, Taypaklı Köyü, Alasökü Köyü ve Karapınar Köyü ile biter diye yanıt verdi.

 

Barış Ayhan dan sonra sözü Ayancık eski belediye başkanı Rıfat Örnek söz aldı. Örnek konuşmasına CHP İstanbul Belediye Başkan adayı sayın Ekrem İmamoğu’na destek isteyerek başladı. Biz Sinopluların İstanbul da ciddi bir nüfusunun olduğunu ancak bunu siyasete yansıtamadığını; bunu başarmak için de bize en yakın adayı desteklemeliyiz dedi. Pazar günü gerçekleşecek seçimin sadece İstanbul’un değil ülkenin geleceği içinde çok önemli olduğunu vurguladı.

 

Daha sonra sözü CHP İstanbul Milletvekil sayın Ali Şeker sözü aldı. Sayın Şeker Sinop’a iki kez gittiğini; kendi için de barışık bir şehir gördüğünü söyledi. İki genç insan Barış Karadeniz ve Barış Ayhan ülkemiz için kazanımdır dedi. Sinop’a yapılmak istenen nükleer santralin zararları hakkında bilgi verdikten sonra. İstanbul seçimi üzerinde durdu. Yapılacak seçimde; Barışık Sinop’un, ülkeye de barışı getireceğine inanıyorum diyerek sözlerini tamamladı.

 

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker den sonra sözü CHP Sinop Milletvekili sayın Barış Karadeniz aldı. Sayın Karadeniz, Sinop’la ilgili her konuda destek veren sayın Ali Şeker’e teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bu gün seçim vesile oldu; görüşme veya tanışma fırsatı bulamadığımız hemşehrilerimizle buluştuk. Hem hoş sohbet oldu. Hemde ülkeye dair görüşlerimizi paylaştık dedi. Ben şunu görüyorum ki Sinoplu Hemşehrilerim İstanbul da kararını vermiş. Eskiden İstanbul da etkin yerde olan Rıfat Örnek Abimiz  nasıl elimiz kolumuz olduysa; Ekrem İmamoğlu da seçilirse bizim elimiz, kolumuz olacaktır dedi. Sayın Karadeniz; her şey güzel olacak diyerek devam ettiği konuşmasında; sayın Ekrem İmamoğlu’nun insana dokunan; insana dair politikasının bir benzerini Sinop’a taşıyan belediye başkanı sayın Ayhan’a ve konuklara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİLGİLER
tarafından 20 Haziran 2019 - 02:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 97 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Kaşe Tekstil
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
SINOP İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Anket
Aktif anket bulunamadı
Hamsilos
Son Yorumlar