Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop, tarihinin en büyük spor yatırımına kavuşuyor
Toplamada 32 milyon TL’ye mal olan Sinop’un tarihindeki en büyük spor yatırımı 2 bin 500 kişilik kapalı spor salonu yüzde 97 oranında tamamlandı.

 

19 Ocak 2020 Pazar, 11:45

 

 

AK Partili heyetin 14 bin metrekare alana sahip kompleksi ziyareti sırasında heyete Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş bilgi verdi. Kazım Açıkbaş 6 bireysel, 1 basketbol ve voleybol olmak üzere 7 salonlu, 2 bin 500 kişilik kompleksin Şubat, ya da Mart ayı gibi hizmete girmesinin planlandığını söyledi.

 

İÇERİSİNDE 7 SALONU VAR

İl Müdürü Açıkbaş, “2011 yılında yatırım planında olmuş olmasına rağmen 2015 yılında tekrar faaliyete geçebilmesi için 2016 yılında ihalesi yapılmış ve 2020 yılının Şubat ya da Mart döneminde de hizmete girmesini bekliyoruz. 2 bin 500 bir kişilik salon. İçerisinde 6 tane bireysel salon var. 1 tane de basketbol, voleybol antrenman salonu var. Bu bireysel salonlarda da, jimnastik, güreş, tekvando, kare tekvando gibi bazı özel branşlarımızın salonlarını hazırlamak istiyoruz. Kısmet olursa şubat ve mart gibi hizmete girmesini temenni ediyoruz” dedi.

 

SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR

Spor kompleksinde artık son rötuşların yapıldığını kaydeden AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ise, “Gerçekten burada Sinop için muhteşem bir projenin son aşamalarını izliyoruz. Aydınlatmaları, havalandırmaları yapılış, skorboardları takılmış, son rötuşlar yapılıyor. İl müdürümüzün söylediği gibi, şubat sonu mart başı gibi gençlerimizin ve sporcularımızın hizmetine açılacak” diye konuştu.

 

500 ARAÇLIK OTOPARK

Spor salonunun son derece teknolojik donanımlı bir kompleks olacağını belirten Nazım Maviş, 2 bin olan oturma kapasitesinin açılır-kapanır sistemle 2 bin 500’e kadar çıkabileceğini dile getirdi. Maviş, 500 araçlık otoparkı, çevre düzeni ve yeşil alanıyla muhteşem bir spor salonunun Sinop’a kazandırıldığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:

BİLGİLER
tarafından 19 Ocak 2020 - 11:45 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 4 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Kaşe Tekstil
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
SINOP İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Anket
Aktif anket bulunamadı
Hamsilos
Son Yorumlar