Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sinop Kurala Büyük Oranda Uyuyor

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Sinop’ta, “Evde kal Türkiye” çağrısına büyük oranda uyulduğu görüldü.

 


14 Nisan 2020 Salı, 11:00


 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Sinop’ta, “Evde kal Türkiye” çağrısına büyük oranda uyulduğu görüldü.

 

Koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından, Sinop’ta vatandaşlar evlerinde kalarak bu kurala uyuyor.

 

Karadeniz’de vatandaşlar evde kalıyor

Trabzon, Ordu ve Giresun’da vatandaşların “Evde kal” çağrılarına dikkat etmesiyle işlek cadde, sokak, meydan ve park gibi yerlerde insan yoğunluğu gözükmüyor. Trabzon’da Atatürk Alanı, Ordu’da Demokrasi ve Köprübaşı meydanları ile Giresun’da Atatürk Meydanı sakin günler yaşıyor. Düzce’de, İstanbul Caddesi, Anıtpark Meydanı ve Avni Akyol Parkı’nın şeritlerle kapatılmasının ardından şehrin en işlek noktaları en sakin günlerini yaşadı.

 

Zonguldak’ın en işlek caddelerinden Gazipaşa Caddesi ile Madenci Anıtı önü boş kalırken insanlar zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmadı. Karabük, Bolu ve Bartın’da işlek cadde, bulvarlar ve parklar ile meydanlar boş kaldı. Samsun’un Atakum ilçesinde normal günlerde yoğunluk yaşanan Adnan Menderes Bulvarı ve sahillerinde sessizlik hakim. Sinop’ta meydan, sahiller ile turizm merkezlerindeki az sayıda insan yoğunluğu bulunuyor. Tokat’ta, Cumhuriyet Meydanı ile kentin en işlek noktalarından Meydan bölgesinde araç ve yaya yoğunluğu büyük oranda geriledi. Çorum’daki Hürriyet ve Kadeş meydanları ile kentin en işlek noktalarından olan Gazi Caddesi’nde araç ve yaya yoğunluğu kısmen azaldı. Amasya’da Mustafa Kemal Paşa Caddesi ve vatandaşların sıklıkla gittiği Şehzedeler Gezi Yolu’nun boş kaldığı gözlendi. Kastamonu’da her gün çok sayıda vatandaşı ağırlayan Cumhuriyet Meydanı da en sakin günlerini yaşıyor. Kentte yaya ve araç trafiği oldukça sakin seyrediyor.

 

Kaynak:

BİLGİLER
tarafından 14 Nisan 2020 - 11:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 11 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Kaşe Tekstil
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
SINOP İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Anket
Aktif anket bulunamadı
Hamsilos
Son Yorumlar