Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Seçimi CHP Adayı Barış Ayhan Kazandı
Sinop’ta 31 Mart Yerel Seçimlerinde resmi olmayan sonuçlar belli oldu.

 

01 Nisan 2019 Pazartesi, 12:30

 

 

Sinop merkezde CHP’nin adayı Barış Ayhan belediye başkanlığını alırken, CHP İl genelinde Gerze, Dikmen ve Erfelek olmak üzere 3 belediyesini AK Parti’ye kaptırdı. AK Parti ise Durağan ilçesini MHP’ye teslim etti.  CHP Sinop İl binasında sevinçle hüzün bir arada yaşandı.  AK Partili rakibi Ali Çöpcü’ye 4 binin üzerinde oy farkı atan Barış Ayhan, tebrikleri kabul etti. Ayhan daha sonra balkon konuşması yaparak seçmenlerine hitap etti.

 

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan CHP İl Başkanlığında konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Öncelikle bu uzun maratonda beni yalnız bırakmayan değerli yol arkadaşlarıma ve tüm Sinop halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Sinop halkı bize güvendi, bağrına bastı. Biz de halkımıza inandık. Sinop’ un ve Sinop halkının güvenine layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Dün de söylediğim gibi; Sinop’ u Sinoplular ile birlikte yöneteceğiz. Bu anlamda önümüzdeki günlerde Sinop’ u çok güzel günler bekliyor. Mart’ın sonu bahar demiştik, hep beraber bahara kavuştuk.” dedi.

 

Barış Ayhan kimdir?

1974 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 2002 yılına kadar İstanbul’da pazarlama ve finans sektöründe ticari faaliyetlerini sürdüren Barış Ayhan, Sinop’ta yapı market firması kurdu. 2003 yılında gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresinde, Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. İl Saymanlığı görevinde bulundu. 2009 yerel seçimlerinde Sinop Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2015 yılında gerçekleşen 36’ncı Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına ve Kurultay Delegeliğine seçildi. 2018 yılında gerçekleşen 37’nci Olağan İl Kongresinde ikinci kez İl Başkanı ve Kurultay Delegesi seçildi. Bir dönem Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Barış Ayhan, birçok kitle örgütü, sivil toplum kuruluşu ve spor kulübünün üyesidir. Ayhan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

Kaynak: haber57.com.tr

BİLGİLER
tarafından 01 Nisan 2019 - 12:30 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 20 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Kaşe Tekstil
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
SINOP İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Anket
Aktif anket bulunamadı
Hamsilos
Son Yorumlar