Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı
Sinop’un doğa harikası Hamsilos Tabiat Parkının özelleştirilerek girişlerin ücretli hale getirilmesine karşı Sinop Belediyesi tarafından açılan dava sonucunda Samsun 3. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

 

20 Aralık 2019 Cuma, 10:00

 

Sinop’ta Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Hamsilos Tabiat Parkının özelleştirilerek girişlerin ücretli hale getirilmesi tepkilere neden olmuştu.

 

Bölgenin ücretli hale getirilmesi sonrasında harekete geçen Sinop Belediyesi, Samsun 3. İdare Mahkemesine dava açarak, uygulamanın iptalini talep etmişti.
Mahkeme belediyenin talebini uygun bularak yürütmenin durdurulması kararını verdi.

 

 

Mahkemenin verdiği iptal kararı ile ilgili bir değerlendirme yapan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, İlgili mahkeme nihai kararını verinceye dek, Hamsilos Tabiat Parkının tamamen ücretsiz hale getirildiğini söyledi. Ayhan; “Hamsilos Tabiat Parkı’nın Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ihale yönetmeliği ile değil pazarlık yoluyla bir şahsa verilip halka kapatılmasından sonra; Sinop Belediyesi olarak Samsun 3. Bölge İdare Mahkemesine açtığımız dava sonucunda; mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermiştir.

 

İlgili mahkeme nihai kararını verinceye dek, Hamsilos Tabiat Parkı Sinop Halkı ve misafirlerimize ücretsiz olacaktır ”ifadelerine yer verdi.

 

Kamuoyuna ve değerli vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur” dedi.

 

Kaynak:

BİLGİLER
tarafından 20 Aralık 2019 - 10:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 8 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Kaşe Tekstil
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
SINOP İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Anket
Aktif anket bulunamadı
Hamsilos
Son Yorumlar