Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bakan net konuştu: Sinop’ta dönüşüm başlıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Sinop kent merkezinde tarihi ve kültürel aksın oluşturulması işini bakanlığımız adına TOKİ yapacak ve Sinoplu hemşehrilerimizin hizmetine sunacak” dedi.

 

24 Kasım 2019 Pazar, 10:00

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Sinop kent merkezinde tarihi ve kültürel aksın oluşturulması işini bakanlığımız adına TOKİ yapacak ve Sinoplu hemşehrilerimizin hizmetine sunacak” dedi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Sinop il bakanlığında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Bakanlığı ile ilgili bir dizi etkinliğe katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Sinop’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Sinop İl Başkanlığını ziyaret etti. Parti binası önünde teşkilat üyeleri tarafından karşılanan Bakan Kurum, parti binasında partililere hitap etti.

 

Sinop’ta ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için ilk etapta az katlı, yatay mimari olarak 300 sosyal konutun yapımına 2020 yılının ilk aylarında TOKİ tarafından başlanacağını söyledi.

 

SİNOP’TA 300 SOSYAL KONUTUN YAPIMINA 2020 YILI BAŞINDA BAŞLIYOR

Alt gelir gurubuna yönelik vatandaşlarımızdan çok talepler olduğunu hem milletvekilimiz, hem il başkanımız, hem belediye başkanlarımız beli ilettiler.  İlk etapta 300 sosyal konut yapıyoruz. Kira öder gibi, vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmeleri için 300 sosyal konutumuzun 2020 yılının ilk aylarında yapımına başlayacağız, inşallah kısa sürede yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu çerçevede Toplu Konut İdaresi (TOKİ) çalışma yürütecek ve kısa sürede bitirip, kendimize yakışacak şekilde, özümüzü, kültürümüzü, şehrin ruhunu yansıtacak şekilde, az katlı, yatay mimari esaslı projeyi inallah gerçekleştirmiş olacağız.

 

Kentsel dönüşümde kararlı bir duruş sergilediklerini belirten Bakan Murat Kurum, bu noktada kentsel dönüşümü tüm kentlerde kararlı bir şekilde yürüttüklerini söyledi.

 

ATATÜRK CADDESİNDEKİ BİNALAR

Atatürk caddesine bakan tüm binaların cephelerinin sağlıklaştırılmasının yapılacağını, kaldırım ve aydınlatmalarının yenileneceğini kaydeden Bakan Kurum, İskele Meydanından başlamak üzere, hem hazine, hem belediye mülkiyetindeki alanlarının düzenlemelerinin yapılarak bu noktaların önemli bir turizm aksı haline getirileceğini bildirdi.

 

BELEDİYE BİNASI VE MECLİS BİNASI YIKILIYOR

Murat Kurum sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çerçevede belediye hizmet binasının yıkımını gerçekleştiriyoruz ve başka bir alana taşıyoruz. İl Özel İdaresi meclis binasının yıkımını gerçekleştiriyoruz ve başka alana taşıyoruz. Buradaki vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde, kira yardımı, taşınma yardımı vermek suretiyle yine vatandaşlarımızı başka alanlara taşıyarak onların mağduriyetini engelliyoruz.

 

JANDARMA GAZİNOSU MİLLET KIRAATHANESİ OLUYOR

Jandarmamıza ait gazino binasını da Sinoplu kardeşlerimizin hizmetine açmak için ‘Millet Kütüphanesi’ haline getiriyoruz. Bu projeler çerçevesinde yapılacak tüm imalatları, İskele Meydanından başlayıp, otel arazisinin meydan haline getirilmesi, oradan itibaren Atatürk caddesine bakan binaların cephelerinin iyileştirilmesi, yine o otoparkların meydan haline getirilip, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek alanlar haline getirilmesi, millet kıraathanesinin yapılması o tarihi, kültürel aksının oluşturulması işlerinin hepsini de bakanlığımız adına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yapacak ve Sinoplu hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak” dedi.

 

Kaynak: VİTRİNHABER

BİLGİLER
tarafından 24 Kasım 2019 - 10:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 13 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Kaşe Tekstil
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
SINOP İçin 5 Günlük Hava Tahmini
KÖŞE YAZARLARI
Anket
Aktif anket bulunamadı
Hamsilos
Son Yorumlar